در مسیری که خواهیم ساخت….

کشف و جهت دهی استعدادهای نوجوانان و جوانان، ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص)در میان قشر جوان و تحصیل کرده و از همه مهم تر تربیت بیروی مؤمن و متخصص جهت رفع نیازهای آنی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انگیزه هایی بود که در 20 سال پیش جمعی از فرزندان انقلاب، که همگی از قشر فرهنگی جامعه بودند را به دنبال یک احساس تکلیف مشترک گردهم آورد تا با استعانت از خداوند متعال، سنگ بنای مجموعه ای فرهنگی را با عنوان مرکز فرهنگی شهید آیت ا… مدرس ، در مسجد فاطمیه اصفهان بنا نهد.

مؤسسه فرهنگی شهید آیت الله مدرس در سال 1365 به همت مرحوم آیت الله سید اسماعیل هاشمی و جمعی از بزرگان و فرهیختگان فرهنگی و دانشگاهی و با هدف جذب و تربیت نسل نوجوان و آینده ساز این مرزوبوم تأسیس گردید.

باورهایمان

در دوران غیبت کبری ، بار عمده رسالت تبلیغ دین بر دوش روحانیت معظم شیعه بوده و به گواهی تاریخ این قشر شریف در راه پاسداری از حریم اسلام ناب محمدی (ص) چه بسیار رنج ها تحمل و چه بسیار شهیدانی که تقدیم راه خدا کرده است.

جمهوری اسلامی ایران حاصل پیوندی عمیق و قلبی امامت شیعه در عصر حاضر بوده و شرط بقای آن نیز حفظ این هویت و پیوند است.

از آنجایی که نسل جوان ما دارای ضمیری پاک و فطرتی الهی می باشد، اگر با استفاده از ابزار و ادبیات روز در معرض دعوتی صحیح و صادقانه قرار گیرد، قطعا از اسلام و انقلاب اسلامی استقبال خواهد کرد.

رکن رکین جمهوری اسلامی ایران و عمود خیمه این نظام الهی،ولایت فقیه است که بعد از ارتحال بزرگ معمار انقلاب اسلامی،حضرت امام خمینی (ره)، به حق در فرزند خلف اوحضرت آیت ا…العظمی خامنه ای تبلور یافته است

اسلام کاملترین و جامع ترین نسخه الهی برای هدایت و سعادت بشر در این جهان و جهان آخرت است.

 پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به رهبری زعیم فقید ،فقیه،عالم و عارف وارسته حضرت امام خمینی(ره) مرهون یک حرکت صد درصد دینی، به رهبری روحانیت شیعه بود.

در مسیری که راهی خواهیم یافت یا راهی خواهیم ساخت…

همه آن کسانی که آن روز کمر همت بستند تا این مجموعه نو بنیاد را یاری نمایند به این ضرورت رسیده بودند که اگر قشر جوان این جامعه، امروز به حال خود رها گردد و فرهنگ اصیل انقلاب و اسلام ناب محمدی(ص) به او منتقل نگردد. انقطاع و شکافی بین نسل انقلاب و نسل آینده ایجاد خواهد شد که نتیجه آن چیزی جز بر باد رفتن ارزش ها و دستآوردهای به دست آمده از سالها مجاهدت نخواهد بود.

درباره مؤسسه خیریه فرهنگی شهید آیت الله مدرس(ره)